Facebook RSS kanál

Hlavní nabídka


Kontaktujte nás

Obec Výškovice
Výškovice 56

ulmanpavel@seznam.cz
umístění na mapě

Novinky e-mailem

Buďte informováni! Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme informovat o novinkách, akcích a důležitých upozornění.

E-mail

Chcete podobný web?

Chtěli byste mít podobný web?

Napište nám na e-mail:
info@web-klub.cz

www.web-klub.cz

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

Plesová sezóna v roce 2015

I v letošním roce ve Výškovicích proběhly dva plesy pod taktovkou SDH. První byl určen pro kategorii 18+ a konal se poslední lednovou sobotu - 31.1.2015. Po dlouhých osmi letech došlo ke změně kapely a místo seskupení VIZE se představila premiérově kapela TRIO DOMINO. Téměr 110 tancechtivých návštěvníků se skvěle bavilo jak u hudby, tak i skvělého jídla a pití až do ranních hodin. Nemohlo samozřejmě chybět předpůlnoční zpestření v podobě bohaté tomboly.

 

Druhý ples ve Výškovicích patřil tentokrát všem dětem. A to v posledních letech svou účastí nejen dětem místním, ale i ze širokého okolí. Na dětský maškarní rej se v letošním roce sjelo rekordních 180 dětí, rodičů a prarodičů.
Krátce po půl třetí odpoledne byl ples zahájen tradičním průvodem masek, kdy si všichni přítomni mohli prohlédnout všechny děti ve svých kostýmech.
Stejně jako v roce minulém, se nám předvedly šikovné mažoretky Ještěrky ze sousední Slatiny. Své umění předvedly Kadetky a Juniorky. Třetí vystoupení bylo v podání taneční skupiny Steps z DDM v Bílovci.
Děti si nově mohly v letošním roce nechat své tvářičky pomalovat od profesionální malířky barvami - díky velkému zájmu byla šikovná slečna k dispozici po dlouhé tři hodiny a dle ohlasů nás navštíví i v roce příštím.
V průběho odpoledne se děti vyřádily nejen na tanečním parketě, ale také při připravených hrách, jako židličkový tanec, přetahování lanem, pro ty nejmenší házení míčků, či obalování rodičů záchodových papírem. Nemohlo chybět kolo štěstí a samozřejmě spusta skvělých písniček.
Vyvrcholením celého maškarního plesu byla bohatá tombola, která se losovalo po dlouhých 45 minut. Nejhodnotnější cenu představoval nádherný tablet, ale nabídka skýtala dalších skoro 100 skvělých cen.

Tímto bychom chtěli velice poděkovat našim sponzorům a také rodičům, kteří darovali přímo ceny do tomboly, nebo přispěli na nákup cen.

Děkujeme také všem rodičům z okolních obcí a vzdálených měst, že si k nám cestu se svými dětmi našli a příští rok se na vás všechny opět budeme těšit.

 

 

 

 

Plesovou sezónu ve Výškovicích již několik let tvoří dva plesy, oba pod patronátem hasičů z Výškovic. První, "Hasičský ples", se konal 25.1.2014 od 20:00. Samotné přípravy ovšem započaly již od ranních hodin, kdy docházelo k nezbytnému zdobení sálu, přípravě pohoštění a tradiční tomboly.

 

Letošní ples byl poslední pro kapelu VIZI, která na hasičských plesech ve Výškovicích excelentně hrála po dlouhých 8 let. Doba si žádá změny, proto se v příštím roce můžeme těšit na zcela nové složení. TRIO DOMINO je seskupení, které v lednu 2015 ozvučí sál KD ve Výškovicích.
Plesového večera se účastnilo na 130 nadšených tanečníků.

 

Druhý a poslední ples ve Výškovicích v roce 2014 patřil všem dětem. A to svou účastí nejen dětem místním, ale i ze širokého okolí. Na maškarní rej se sjelo 160 rodičů, babiček, dědečků a hlavně dětí. Samotné zahájení odstartoval tradiční průvod masek, kdy si mohli všichni své děti prohlédnout a zvěčnit na památku

 

Jako zpestření v úvodu se nám představily svým nádrherným krátkým vystoupením mažoretky Ještěrky ze sousední Slatiny.

Poté se již nejen pro děti, ale také rodiče roztočilo Kolo štěstí, vyškovský vodník Jaromír měl pro děti připraveny k odchytu spousty krásných "rybiček" ve svém rybníčku. Pro děti a jejich rodiče si pořadatelé připravili soutěže o sladké ceny, ovšem jak už to bývá, čas ubíhá strašně rychle, a na maškarním plese dvojnásob, nestihly se všechny.

Děti si vyzkoušely slalom na čas, kdy do cíle musely donést balónek na lžíci. V letošním roce s mírnými úpravami, několik kol židličkového tance menších a větších dětí. Přetahovaní lanem v letošním roce bylo pojato netradičním způsobem. Na jedné straně děti a proti nim rodiče. V počátku strana rodičů chtěla svým dětem udělat radost a své síly zapojovali jen "na oko". Ovšem s přibývajícími sekundami si začínali uvědomovat, že své děti přece jenom trošku podcenili. Zpestřením byla novinka, kdy děti pokusily svého tatínka nebo maminku důkladně obalit a zabalit toaletním papírem. Na první pohled jednoduchá záležitost, ovšem s přibývajícími sekundami se z toho vyklubala několika minutová záležitost, které měla velký ohlas nejen pro samotné aktéry, ale také diváky. Zlatý hřeb pozdního odpoledne v podobě losování tomboly byl naplánován krátce po 17.hod. Do té doby děti stihly ještě např. hádání pohádkových dvojic

Letošní tombola byla opět bohatá. První cenu v podobě tradiční koloběžky vystřídal plnohodnotný tablet, ovšem na děti čekala další více jak stovka nádherných cen.

Tímto bychom chtěli velice poděkovat našim sponzorům a také rodičům, kteří darovali přímo ceny do tomboly, nebo přispěli na nákup cen.

Děkujeme také všem rodičům z okolních obcí a vzdálených měst, že si k nám cestu se svými dětmi našli a příští rok se na vás všechny opět budeme těšit.
 

Sponzoři akce

 • MÚ Bílovec
 • ZOD Tísek
 • Pekařství Illík
 • Jarmila Němcová - TEXTIL
 • J&J Optika – Jana Páleníková
 • Restaurace na rozcestí Výškovice
 • Motobar u Hanky
 • www.deskove-hry.eu

Čipování nádob na směsný komunální odpad více ...

 
Důležité telefony
 • 150 - Hasiči
 • 155 - Záchranná služba
 • 158 - Policie ČR
 • 556 411 450 - Městská police
 • 840 850 860 - ČEZ poruchy