Facebook RSS kanál

Hlavní nabídka


Kontaktujte nás

Obec Výškovice
Výškovice 56

ulmanpavel@seznam.cz
umístění na mapě

Novinky e-mailem

Buďte informováni! Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme informovat o novinkách, akcích a důležitých upozornění.

E-mail

Chcete podobný web?

Chtěli byste mít podobný web?

Napište nám na e-mail:
info@web-klub.cz

www.web-klub.cz

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

Život v obci

Kultura a vzdělání

Kulturní dům

V Kulturním domě ve Výškovicích se v současné době koná většina společenských akcí, které pořádá především místní Sdružení dobrovolných hasičů ve Výškovicích. Každoročně zde probíhají např. Ples SDH Výškovice, poslední dobou hojně navštěvovaný dětský ples, Výroční valna hromada SDH Výškovice aj.

Kulturní dům si díky velmi dobrému rozvržení sálu a především bohatě vybavené kuchyni, oblíbili také lidé z širokého okolí pro pořádání soukromých akcí, oslav jubilea či konání svateb.

V případě zájmu o pronájem KD kontaktujte:

Správce KD

Marie Kocurková

Tel.: 732 947 334

 

Sportoviště

Jediným a hojně využivaným sportovištěm v obci je "Místní hriště", které současně slouží jako hasičsky areál SDH Výškovice. Na hřišti jsou umístěny dvě mobilní fotbalové branky osazeny sítěmi. Dále pro tradiční pořádání hasičských soutěží bylo vybudováno zázemí, v podobě startovního náběhu a okolí ze zámkové dlažby.

V roce 2011 se postavil zděný zahradní domek, který nahradil nevyhovující dřevěnou stavbu, a v ní provedena elektroinslatace. Část areálu je vybavena venkovním osvětlení pomocí elektrolamp.

Každoročně zde probíhají tradiční hasičské soutěže. V roce 2012 to byla již XIV. ročník Memoriálu Jiřího Jedličky - soutěž mladých hasičů, XIII. ročník Pohárové soutěže mužů a žen a druhý srpnový pátek patří Noční hasičské soutěži. Každoročně oslava Svátku práce zde patří tradičnímu fotbalového utkání svobodní vs. ženatí.

Tradicí ve Výškovicích se stala příprava vaječiny v kotlíku, všem známa jako "Snožky", která připadá na 6. týden po Velikonocích.

Cykloturistika a pěší turistika

Přes obec vede regionální cyklotrasa označena č.6191. Je zařazena jako lehká a měří celkem 15km. Trasa je díky několika hůže sjízdným úsekům vhodná pouze pro horská kola. Je vedena od křižovatky na Studénku do Bravantic, dále do Olbramic a po krátkém souběhu s trasou č.6011 odbočuje na místní komunikaci směrem na Zbyslavice. Trasa vede kolem větrného mlýna a za Zbyslavicemi se odklání do lesa a po nezpevněné lesní komunikaci a louce k Údolí Setiny. Trasa se ukončena u rekreačního střediska U Patra a navazuje na trasu č.6193. Začátek této trasy je v Bílovci na křižovatce směrem na Tísek za nemocnicí. Zde navazuje na trasu č. 6011 a pokračuje do Tísku, kde vede ktátce v souběhu s trasou č. 6192. Na konci obce vpravo a po nezpevněné lesní cestě sjíždí k rybníku s následným stoupáním do Těškovic. Z Těškovic vede po II/465 směrem na Vyškovice, ovšem před obcí v místě turistického rozcestníku odbočuje do lesa a po zpevněných komunikacích vede k rekr. středisku U Patra. Trasa navázáním na trasu č. 6140 končí v Pusté Polomi. Celková trasa měří cca 11km.

Pro děti

Dětské hřiště V janích měsících roku 2012 bylo v areálu Kulturního domu, kdysi areál mateřské školy, vyboduváno nové dětské hřiště. Herní prvek, který se skládá z řetězové dvojhoupačky s podestou (síť / žebřík) s lepených hranolů.
 

Veškeré kovové prvky jsou upraveny vypalovanou práškovou barvou KOMAXIT dle odstínu RAL. Houpačky jsou zavěšeny pomocí pozinkovaných řetězů na kovovém nosníku. Sedátka houpačky jsou ocelové obalené měkkou a pohodlnou pryží.

Areál je určen pro děti a maminky široké veřejnosti. V roce 2012 je v plánu dobudování oplocení areálu.


Veřejná schůze 2023

 
Důležité telefony
  • 150 - Hasiči
  • 155 - Záchranná služba
  • 158 - Policie ČR
  • 556 411 450 - Městská police
  • 840 850 860 - ČEZ poruchy